Merr fund pritja, Egjipti i Salah zgjedh trajnerin e ri

18:27 | 19/09/201918:270

Drejtuesit e futbollit egjiptian kanë vendosur më në fund për trajnerin e ri të kombëtares. Hossam El-Badry do të jetë timonieri i ri i “Faraonëve”, duke zëvendësuar në këtë mënyrë Javier Aguirre.

Eliminimi nga Kupa e Kombeve pas humbjes me Afrikën e Jugut në ditët e para të korrikut i kushtoi postin meksikanit Javier Aguirre, vendin e të cilit e ka marrë Hossam El-Badry. EFA (Federata Egjiptiane e Futbollit) ka bërë publik lajmin.

El-Badry ka qenë pjesë e kombëtares egjiptiane në vitet 80-të, ndërsa një dëmtim e detyroi të tërhiqej në moshën 26-vjeçare. Si trajneri ka drejtuar me sukses ekipin e Al Ahly dhe kombëtaren U-23 të Egjiptit. Tani është gati të shfrytëzojë këtë mundësi për të drejtuar Salah me shokë drejt triumfeve të mëdha. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono