Merr flakë një autobus në Kazakistan, humbin jetën 52 pasagjerë

11:15 | 18/01/2018

Vetëm pesë persona kanë arritur të shpëtojnë pasi nëj autobus me pasagjerë mori flakë si pasojë e një qarku të shkurtër. Tragjedia që shkaktoi 52 viktima ka ndodhur në Kazakistan.

52 pasagjerë të një autobusi humbën jetën në Kazakistan si pasojë e një zjarri që shpërtheu në automjet. Tragjedia ndodhi në very të vendit, ndërkohë që autoritetet bjnë të ditur se vetëm 5 persona kanë arritur të shpëtojnë. Të gjithë pasagjerët mendohet të kenë qenë nga Uzbekistani.

Arsyet e shpërthimit ë zjarrit nuk janë ende të qarta por hetuesit dyshojnë se mund të jetë shkaktuar nga një qark i shkurtër.

Sipas burimeve të ministrisë së emergjencave në Kazakistan, autobusi Ishte regjistruar në vend dhe dy shoferët e autobusit, kazakë, kanë arritur të shpëtojnë.

Pesë të mbijetuarit janë transportuar në spital meplagë të lehta dhe nuk janë në rrezik për jetën./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono