Merr flakë magazina në Patos

13:30 | 13/10/201813:300

Një magazinë me aksesorë për prodhimin e mobiljeve ka marrë flakë paraditen e së shtunës në Zharrëz të Patosit.

Shkak mendohet të jetë bërë një zjarrvënie e pakujdesshme nga banorët e zonës për të djegur mbetjet e tokave bujqësore.

Zjarrfikësit e Patosit dhe Fierit ndërhynë në kohë duke shpëtuar ndërtesën nga flakët. Megjithatë dëmet materiale brenda godinës janë të mëdha. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono