Merkato e janarit, Guardiola flet hapur dhe tregon objektivat!

19:11 | 11/01/202019:110

Trajneri i Manchester City, Pep Guardiola, ka folur për mediet britanike sa i takon merkatos së janarit. City ka vuajtur shumë këtë sezon nga dëmtimet dhe nuk po arrin të ruajë ritmin e Liverpoolit.

Guardiola i është përgjigjur pyetjes se si do e zgjidhë largimin e David Silvës, si dhe kush është objektivi i tij kryesor sa i takon merkatos së janarit.

“Pasuesi i David Silvës? Nuk më shqetëson aspak kjo gjë. Kemi Bernardo Silvën, Phil Foden, Ilkay Gundogab, Kevin De Bruyne, të gjithë mund të luajnë në atë pozicion. Nuk është ky prioriteti im, kam dilema të tjera.

Më shqetëson fakti që Aguero është i pazëvendësueshëm, kjo është diçka që duhet të rregullojmë sa më parë”, u shpreh tekniku spanjoll kur u pyet për merkaton./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono