Mërgim Mavraj firmos me Arisin e Selanikut

17:48 | 05/09/201817:480

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, do të luajë në Greqi në 2 vitet e ardhshme.

Qendërmbrojtësi i kombëtares kuqezi ka nënshkruar një kontratë dy-vjeçare me skuadrën e Arisit në Selanik.

Lajmi për arritjen e marrëveshjes u konfirmua për mediat greke nga presidenti i Arisit të Selanikut, Theodor Karipidis. Në profilin e tij zyrtar ai ka publikuar edhe një foto të Mavrajt me fanellën e klubit grek.

Ende nuk është bërë publike shuma për të cilën, Mavraj kaloi në klubin grek.

Klubi kërkonte që ta merrte futbollistin e kombëtares shqiptare për 250 mijë euro në sezon, ndërsa Mavraj ka “këmbëngulur” për 350 mijë euro.

Aktualisht Mërgim Mavraj është grumbulluar me kombëtaren shqiptare në stervitje për takimet e Ligës së Kombeve ndaj Izraelit dhe Skocisë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono