Mendy: E kishim studiuar Shqipërinë, atmosfera na e vështirësoi fitoren

23:27 | 17/11/201923:270

Benjamin Mendy, futbollisti i Francës, pas ndeshjes me Shqipërinë foli për përballjen e fituar, atmosferën në stadium dhe për ata që i hapën probleme atyre. Gjithashtu, në deklaratën për “Supersport” vuri në dukje edhe faktin që kishin ndryshuar modul.

Ishte një ndeshje e vështirë. Luajtëm jashtë, atmosfera ishte shumë e bukur për Shqipërinë dhe e vështirë për ne. Ishte bukur të luanim në stadiumin e ri. Na duhej të ruanim vendin e parë, kërkuam fitoren dhe ia dolëm.

Shqipëria luajti mirë, bënë presing lart. I studiuam përpara ndeshjes, luajtëm për herë të parë me këtë skemë. Bëmë mirë, rëndësi kishte fitorja, ia dolëm dhe jemi të lumtur“, përfundon mbrojtësi i majtë i Manchester City. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono