Mema: Turp të pësosh këto gola, nuk është çështje trajneri!

15:18 | 23/10/201915:180

Tirana dështoi në Laç. Bardheblutë u mundën 3-1 nga Bylisi kryesues dhe zhvilluan një ndeshje jo të mirë. Ardian Mema analizon humbjen në transfertë dhe tregon se çfarë nuk shkoi në ekipin e tij në prononcimin e dhënë për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport.

DISFATA – “Nuk do thosha se ishte humbje e merituar. Problemet i patëm të mbrojtësit. Përgatitesh dhe e pëson për një mungesë qëndrimi. Ia dhuruam ne, nuk është se po na sulmonin me forca të shumta. Ata luanin fort për topin e parë dhe të dytë. Më vjen keq, të tre golat i kemi dhuruar. Ato momente duhet përqendrim, është turp t’i pësosh. Nuk di si t’ia vë emrin”.

“Zgjedhjet e bëra? Nuk është ai problemi. Të pësosh gol në goditje standarde pa lëvizur njeri, s’ka lidhje me trajnerin. Kushdo të jetë, këtyre golave nuk ka çfarë u bën. Të pësosh gola për mungesë përqendrimi nuk di ç’të them”.

SITUATA – “Sikur të merrja edhe lojtarë akoma më të mirë, nëse veprohet si sot, apo si më parë, do mundesh. Nuk është çështje menaxhimi të keq. Them se e kemi bërë mirë. Nuk jemi shkëputur nga kreu, kampionati është i gjatë. Tirana ka sulm të mirë, nuk do vuajë. Problemi është mungesa e përqendrimit”.

PROBLEMI – “Tirana nuk ka pasur shpirtin e vet të garës. Këtu bie dakord me ju. Nuk kam më asgjë tjetër për të thenë”, u shpreh Mema. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono