Meksika i jep azil politik Presidentit të rrëzuar të Bolivisë, Evo Morales

11:08 | 12/11/201911:080

Meksika konfirmoi se i ka dhënë azil politik presidentit të rrëzuar të Bolivisë Evo Morales. Lajmi është konfirmuar nga mediat meksikane.

Sipas raportimeve, deklarata zyrtare u bë nga ministri i jashtëm meksikan Marselo Ebrard. Morales u rrëzua si pasojë e tij që shumë persona e konsiderojnë si një grusht shteti.

Ai kishte bërë kërkesë për azil politik në Meksikë, një ditë më parë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono