Mediu: Rruga e vetme për t’i kthyer pushtetin shqiptarëve është përballja

17:15 | 15/03/201917:150

Takime me strukturat e Tiranës në prag të protestës së 16 marsit zhvilloi edhe kreu i partisë Republikane Fatmir Mediu. Sipas tij shqiptarët nuk mund të pranojnë më të rrinë me kokën ulur përballë një Kryeministri që u ka vjedhur votën dhe çdo ditë po i varfëron nëpërmjet taksave, PPP-ve dhe marrëdhënieve klienteliste.

“Edi Rama që në fillimet e tij erdhi me një qëllim  të qartë, shkatërroi sistemin gjyqësor për t’i krijuar imunitet vetes së tij qeverisë dhe klaneve të krimit e korrupsionit. Kemi 2 vjet pa Gjykatë Kushtetuese dhe Gjykatë të Lartë, qytetarë nuk kanë ku të garantojnë të drejtat e tyre Kushtetuese, çështjen e pronës etj. Rama me grupet kriminale, kartelet e drogës, jo vetëm dhunoi zgjedhjet, por bleu votat dhe këtë nuk e thotë vetëm Basha, por edhe ndërkombëtarët dhe raporti i DASH. Në momentin kur qeveria injoron vullnetin e qytetarëve atëherë kjo është kundër interesave qytetarëve. Ne nuk duhet të mjaftohemi me dorëheqjen e Ramës, por duhet të prishim këtë sistem, i cili është kalbëzuar dhe u ka dhënë pushtet më shumë politikanëve. Ne duhet të ngrihemi me forcat tona si njerëz që besojnë te e ardhmja”.

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono