Mediu për protestën e opozitës: Zgjim i ndërgjegjes qyetare

17:03 | 29/01/2018

Kryetari i Partisë Republikane Fatmir Mediu i ftuar në studione ABC News ka folur për protestën e 27 janarit të opozitës. Sipas tij ishte një zgjim i ndërgjegjes qyetare, një pjesëmarrje e jashtëzakonshme që tregoi se zgjedhjet e 25 qershorit ishin të manipuluara. Për kreun republikan kjo protestë tregoi edhe sjelljen qyetare dhe opozitare dinjitoze./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono