Mediu me strukturat në Lezhë: 16 shkurti protestë e qytetarëve

15:42 | 12/02/2019

Thirrjen për bashkim me opozitën në protestën e 16 shkurtit e artikuloi edhe kreu i Partisë Republikane nga qyteti i Lezhës ku zhvilloi një takim me strukturat e partisë.

Takime me në fokus protestën opozitare të 16 shkurtit në Tiranë zhvilloi edhe kreu i Partisë Republikane Fatmir Mediu në Lezhë me strukturat e forcës politike që drejton. Thirrjen për bashkim, e drejtoi përtej bindjeve politike.

Në sallë dritat ikën, por takimi vijoi.

Kjo nuk është thjesht protestë e PD, PR apo LSI por e qytearëve – deklaroi Mediu –  prandaj pjesëmarrja dhe vendimarrja e përbashkët me intelektualë, studentë, biznesmenë, të përndjekur, pronarë, parti opozitare, është e domosdoshme, përfundoi ai. /abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono