Mediat serbe: Presidenti Vuçiç do të takohet me Vladimir Putin në 2 tetor

11:20 | 24/09/2018

Mediat serbe raportojnë se tashmë është caktuar data për takimin e radhës mes presidentit Aleksandër Vuçiç dhe liderit të Kremlinit Vladimir Putin. Takimi do të mbahet në 2 tetor. Agjencia serbe e lajmeve Tanjug shkruan se lajmi është konfirmuar dhe nga ambasadori rus në Beograd, Aleksander Chepurin, i cili shtoi se në takimin e dy presidentëve do të diskutohet për çështjet kyçe dypalëshe dhe rajonale.
Presidenti serb dhe ai rus janë takuar edhe më parë në Moskë, ku diskutua për Kosovën, blerjen e pajisjeve ushtarake ruse dhe marrëdhëniet bilaterale në mes dy vendeve./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono