Mediat kosovare: Shpend Maxhuni është thirrur për intervistim në Hagë

18:51 | 07/11/201918:510

Ish-drejtori i shërbimit sekret të Kosovës Shpend Maxhuni, i cili dha të mërkurën në mbrëmje dorëheqjen nga posti, është larguar nga Agjencia Kosovare e Inteligjencës për shkak të ftesës që ka marrë nga Gjykata Speciale në Hagë.

Mediat kosovare shkruajnë se ftesa e Gjykatës speciale të Hagës për Maxhunin nuk ka të bëjë me Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës, por me rrjedhjen e informacioneve të ndjeshme nga Agjencia e Inteligjencës e Kosovës.

Kryeministri në largim Ramush Haradinaj tha të enjten se zoti Maxhuni ka dhënë dorëheqjen për shkaqe shëndetësore. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono