Mediat greke jehonë ushtarit të vrarë nga RENEA-t

18:48 | 28/10/201818:480

Mediat greke i kanë bërë jehonë ngjarjes që tronditi Gjirokastrën gjatë së dielës. Disa prej portaleve dhe gazetave kryesore të shtetit fqinj kanë pasqyruar gjerësisht ngjarjen duke iu referuar mediave shqiptare.

Megjithatë, ato nuk raportojnë faktin që shtetasi grek Kostandinos Kaçifas ka qëlluar në drejtim të policisë shqiptare. Disa prej tyre shkruajnë se ka qëlluar në ajër në momentin që forcat RENEA po hiqnin flamurin grek. “Vritet vorio-epirioti pas përplasjes me policinë shqiptare”, shkruan në titull Zougla.gr.

Ndërsa gazeta “Protothema” vijon: “Episod i rëndë me një ushtar grek në Gjirokastër: Ngriti flamurin grek, kapet nga policia dhe qëllohet”.

Dhe më tej nënvizon se “ushtari grek ngriti flamurin në varrezat e ushtarëve grekë në kudër të përkujtimit të festës kombëtare greke të 28 Tetorit”. I njëjti version përcillet edhe nga media si “Skai.gr”, “Ta Nea”, “Efimerida”, “Newsbomb.gr” e shumë të tjera. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono