Media Italiane: Franca i bllokon negociatat Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut

22:55 | 17/10/201922:550

Edhe në median italiane është publikuar një lajm i cili njofton se Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut nuk do t’i hapen negociatat.

TGcom shkruan se Franca ka vendosur veton e saj duke bllokuar kësisoj hapjen e negociatave me Tiranën dhe Shkupin.

“Vetoja e Francës bllokon çeljen e negociatave mes BE-së dhe Shqipërisë e Maqedonisë së Veriut, duke vënë në dyshim të gjithë procesin e zgjerimit. BE kësisoj nuk do të jetë në gjendje të japë dritën jeshile për nisjen e negociatave me dy vendet ballkanike, pavarësisht se shumica e vendeve kanë qenë në favor në rekomandimit të Komisionit Evropian”, shkruan media italiane./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono