Me tepsi dhe balona, mesazhi i protestuesve ndaj Ramës (Video)

20:37 | 25/05/201920:370

Opozita e bashkuar mbajti protestën e saj të 6-të kombëtare përpara Kryeministrisë. Ashtu siç ishte paralajmëruar protestuesit u mblodhën përpara godinës së qeverisë në orën 19:00.

Gjatë tubimit nuk kanë munguar edhe gjetjet e protestuesve, të cilët me anë të tepsive kanë shprehur moton “Rama ik” që ka shoqëruar gjatë gjithë kohës protestat e opozitës. Tubuesit e ardhur nga Fieri shpalosën një pankartë ku thuhej: Nuk ka zgjedhje pa Partinë Demokratike.

Ndërkohë në këtë protestë nuk kanë munguar as flakadanët, por ndryshe nga herët e tjera protestuesit kanë lëshuar dhe balona me mesazhin “Rama ik”. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono