Me pistoletë lodër, vritet pengmarrësi i autobusit në Brazil

14:50 | 20/08/2019

Është ekzekutuar personi që rrëmbeu një autobus me 16 pasagjerë në Rio de Janeiro. Ai u qëllua nga një qitës i forcave speciale braziliane, ndërsa lajmi është konfirmuar nga zëdhënësi i Policisë Ushtarake në përfundim të pengmarrjes që zgjati pothuajse tre orë. Mediat braziliane raportojnë se nuk ka të plagosur, ndërsa pistoleta e përdorur nga pengmarrësi ishte lodër.

Ai hipi në autobus në orën 5 e 30 të mëngjesit me orën lokale, dhe nisi të derdhë benzinën në autobus. Të paktën gjashtë persona u liruan nga automjeti që qëndronte i ndaluar në një urë që lidh Rio de Janeiron me Niteroin. Policia rrethoi autobusin dhe rruga u mbyll për trafikun duke shkaktuar shumë probleme në qarkullimin rrugor. Sipas policisë rrugore pengmarrësi është identifikuar si një ushtarak./ABC News Albania 24/7


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono