Më i miri i dekadës në Australi, çfarë vlerësimi për Berishën

21:07 | 01/01/202021:070

Besart Berisha është shënuesi më i mirë në histori në kampionatin australian të futbollin. Sulmuesi dardan, tashmë pjesë e Western United, vijon të shënojë gola dhe të thellojë rekordin.

Këtë sezon ka realizuar 6 gola, kurse në total numëron 122. Paraqitjet e bëra ndër vite, me Melbourne Victory dhe Brisbane Roar, janë vlerësuar nga tifozët në Australi, të cilët e kanë zgjedhur Berishën si lojtarin më të mirë të dekadës së fundit, të të gjithë kampionatit. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono