“Më detyruan”, brenda një prej bordellove më të mëdha në botë (Video)

13:05 | 26/09/201913:050

BBC ka kryer një investigim në një prej bordellove më të mëdha në botë. Në Bangladesh, prostitucioni është i ligjshëm, por sipas reportazhit të gjigandit mediatik britanik, vajza 7-vjeçare përgatiten që të bëjnë këtë lloj jetese. Disa femra në Daulatdia janë shprehur se janë detyruar që të prostituojnë që kur ishin fëmijë.

“Isha 19 vjeç kur erdha. Më sollën këtu dhe më detyruan të qëndroj kundër dëshirës sime. Nuk ishte i afërm ishte një person që e njihja nga zona ku jetoja. Më gënjeu, më tha që do shkojmë diku tjetër”, tha një grua për BBC.

Në bordellon më të madhe në botë, e cila gjithashtu është e ligjshme, rriten edhe fëmijët e prostitutave.

Për këtë arsye disa organizata bamirësie kanë ndërtuar një shkollë pranë, e cila frekuentohet më së shumti nga këta fëmijë. Gjithashtu janë hapur edhe shtëpi të sigurta për të ndihmuar të rinjtë që të largohen nga ajo lloj jetese./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono