Mbytet në lumin Mat 14 vjeçari, gjendet një ditë më pas

11:56 | 10/08/2018

Hedhja nga “Ura e Zogut” për t’u larë në lumin e Matit ka rezultuar fatale për një 14 vjeçar i cili ka humbur jetën.

Teksa po lahej me shokët e tij në Milot të Kurbinit adoleshenti është zhdukur për t’u gjetur një ditë më pas.

Ngjarja ka ndodhur me datën 9 rreth orës 16:00 në lumin e Matit, në vendin e quajtur “Ura e Zogut”, ndërsa trupi i pa jetë u gjet sot rreth orës 11:00.

Familjarë, banorë të zonës si dhe forca policie kanë kërkuar gjatë gjithë natës, ndërsa vetëm sot kanë arritur të gjejnë trupin e 14 vjeçarit pranë këmbëve të urës.

Ky lum frekuentohet nga banorë të Milotit, Rrëshenit dhe fshatrave përreth edhe për t’u larë, por hedhja nga ura si një mënyrë trampoline mendohet të jetë shkaku i kësaj ngjarje të rëndë. /abcnews.al

 


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono