Mbyllet klasa ku ndodhi helmimi, policia mbledh provat

16:32 | 24/10/201916:320

Policia ka mbyllur klasën ku ndodhi helmimi i nxënësve në Shupenzë të Bulqizës. Mësohet se Policia dhe Inspektoriati Shetëtror Shëndetësor kanë mbledhur provat për të zbuluar se çfarë solucioni është përdorur.

Prindërit kanë treguar se ngjarja ka ndodhur pas pushimit të gjatë dhe nxënësit kanë qëndruar në klasë për një orë, pavarësisht erës së rëndë.

Drejtori i Spitalit të Peshkopisë, Artan Bitri është shprehur se një prej nxënësve të helmuara është dërguar në Tiranë, ndërsa gjendja e nxënësve të tjerë është përmirësuar.

Nxënësja me iniciale G.Xh., 18 vjeç, ka mbërritur në QSUT me shenja helmimi dhe nën panik./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono