“Mbrojtja jonë e Serie A, ulëm stekën me Panuccin”

22:37 | 10/10/201922:370

Ervin Salianji, politikan i njohur në vend, është një nga të ftuarit në emisionin “Pressing” në ABC News. Ai flet për ndeshjen e Shqipërisë me Turqinë, ndërkohë që nuk mungojnë edhe batutat e ndryshme, apo thimbimet për ish-trajnerin Christian Panucci.

“U ul steka me Panuccin, duke e trajtuar Shqipërinë si një vend që nuk merr vesh nga futbolli dhe që nuk ka lojtarë me nivel. Nuk duhet ulur steka. Kemi mbrojtjen të gjithën nga Serie A. Në këtë kuptim mendoj se nuk dihet të jemi aspak të frikësuar dhe ta shohim veten me inferioritet.

Ata kanë Calhanoglu të mirë, por edhe ai nuk po luan te Milani. Kanë edhe Elmaz. Është e rëndësishme t’i njohësh të gjitha aspektet, edhe sportin. Kampionati turk është më i fortë, por nuk kanë ndonjë lojtar kushedi”.

“Nëse nuk do ikte në ndeshjen me Turqinë, s’do shkoja më në stadium. Me prepotencën e tij u bë i padurueshëm.  Na shikonte si vend i botës së tretë. Kishte vetëm dënime, nuk e bëri ekipin fitues”, tha Salianji. /abcnews.al

Ervin Salianji, në emisionin Pressing në ABC News

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono