Mbretëresha e Britanisë së Madhe heq dorë nga përdorimi i rrobave të lëkurës

20:31 | 06/11/201920:310

Mbretëresha e Britanisë së Madhe Elizabet, ka hequr dorë nga përdorimi i rrobave të prodhuara nga lëkura e kafshëve dhe tashmë ka vendosur të përdorë vetëm rroba me lëkurë të rreme. Lajmin e bëri të ditur gardërobistja e saj.

Angela Kelly, udhëheqëse e këshilltarëve personal, ka njoftuar se Mbretëresha e Britanisë së madhe ka hequr dorë nga përdorimi i rrobave të prodhuara nga lëkura e kafshëve. Mbretëresha ka vendosur të përdorë rroba me lëkurë të rreme.

Këtë njoftim gardërobistja e Mbretëreshës e bëri të ditur në librin e saj për marrëdhënien e ngushtë me Mbretëreshën. Libri titullohet “Ana tjetër e medaljes”.

Në këtë libër Kelly shkruan: “Nëse Mbretëresha duhet të marrë pjesë në një ceremoni në mot shumë të ftohtë, nga viti 2019 do të përdorë rroba të bëra nga lëkura e rreme për t’u siguruar që të mos ketë të ftohtë”.

Lajmin për “Daily Mail” e ka konfirmuar edhe pallati mbretëror, duke thënë: “Kur rrobat e reja të dizajnohen për mbretëreshën, të gjitha lëkurat e përdorura për to do të jenë të rreme”.

Me këtë vendim mbretëresha do të jetë  anëtarja e parë të familjes mbretërore që heq dorë nga përdorimi i rrobave të prodhuara nga lëkura e vërtetë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono