Mbledhja e Grupit Parlamentar të PS, mësohet se kush do e drejtojë Komisionin e Medias dhe Edukimit

17:33 | 20/01/202017:330

Pak para nisjes së seancës parlamentare, Partia Socialiste ka mbledhur grupin parlamentar.

Mësohet se gjatë mbledhjes, përvec propozimit të Milva Ikonomit për të zëvendësuar Arben Ahmetajn në postin e kreut të Komisionit të Ekonomisë, dhe mbështetjen për kandidaturën e Artur Metanit, si kreu i ILD, ky grup ka bërë edhe propozimin për kreun e Komisionit të Medias dhe Edukimit.

Sipas mbledhjes së grupit socialist është Mirela Kumbaro, e cila do të duhet të zëvendësojë Milva Ikonomin në pozicionin e kreut të Komisionit të Medias dhe Edukimit./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono