Mbi 30 mijë euro në makinë, kapet 37-vjeçari

10:31 | 22/07/2018

Një 37 vjeçar është vënë në pranga nga Policia e Fierit pasi nuk iu bind urdhërit për të ndaluar në një pikë kontrolli.

Shërbimet e policisë iu vunë në ndjekje drejtuesit të mjetit dhe e ndaluan në lagjen “1 Maj” të Fierit.

Gjatë kontrollit në mjet, 37-vjeçarit iu gjetën 30.450 euro për të cilat nuk dha shpjegim për origjinën e tyre.

Ndaj tij rëndojnë dy vepra penale ajo e “Pastrimit të produkteve të veprës penale” dhe “Mosbindja ndaj urdhërit të punonjësit të policisë së rendit”./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono