Mbi 30 cm borë në zonat e thella të Elbasanit, dëmtime çatish e shtyllash

15:39 | 23/02/201915:390

Edhe në Elbasan trashësia e dëborës në zonat e thella ka arritur deri në 25-30 cm. Vëmendja është përqëndruar në aksin rrugor Elbasan-Qafë-Thanë. Në këtë rrugë punojnë vazhdimisht automjete që pastrojnë dëborën  dhe hedhin kripë e skorje. Këshillohet që drejtuesit e automjeteve të mbajnë zinxhirë me vete. Bora ka krijuar vështirësi në disa segmente dytësore sic është ai Librazhd-Stëblevë, në Qarrishtë, Lunik, Polis etj. Në fshatin Dërstil të Elbasanit era ka dëmtuar çatinë e një banese. Gjithashtu raportohet për dëmtime të shtyllave elektrike në disa zona te Elbasanit duke lënë pa energji fshatra në Librazhd, Përrenjas e Gramsh. Grupet e punës po punojnë në terren për normalizimin e situatës. Megjithatë moti i keq nuk lejon që të ndërhyhet në kohë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono