Mbërrin në Shqipëri ekipi mjekësor italian, niset zonave të prekura nga tërmeti

13:38 | 27/11/201913:380

Pas ekspertëve të operacioneve të kërkim shpëtimit, Italia dërgon në Shqipëri ekipin e mjekëve.

Ata kanë mbërritur pak më parë në Rinas bashkë me pajiset mjekësore të specializuara për raste emergjencash.

Po nisen drejt zonave të prekura nga tërmeti. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono