Mbappe, formacioni dhe elozhe për Shqipërinë: Flet Deschamps!

17:54 | 16/11/201917:540

Trajneri i Francës, Didier Deschamps, ka folur në konferencë për shtyp para sfidës kundër Shqipërisë, që do të luhet në kryeqytet, në stadiumin “Air Albania”. Deschamps do të drejtojë ndeshjen e tij të 100-të në krye të “Gjelave” dhe para takimit kundër Shqipërisë, tha:

SHQIPËRIA: “Vijmë për të marrë të njëjtin rezultat, i cili do të na siguronte vendin e parë. Ne duam të bëjmë më mirë se ndeshjen e parë. Është një ndeshje tjetër, një ekip tjetër. Për shqiptarët, është një ndeshje e parë në stadiumin e ri. Do të jetë atmosferë e zjarrtë. Ne duhet të jemi në maksimumin tonë”.

FORMACIONI – “Do të ketë të paktën një ndryshim. Kanté është në dyshim, Giroud gjithashtu. E rëndësishme është se të gjithë duan të luajnë, por jo të gjithë do të luajnë (qesh)”.

MBAPPE: “Kylian gjithmonë ka aftësinë të bëjë diferencën. Ka rrezik të pësojë ndonjë goditje, por duhet të gjejmë një të mesme të lumtur si për mua, ashtu dhe për të. Kylian ka qenë gjithmonë pjesë e grupit dhe ai u përpoq shumë kundër Moldavisë”, tha mes të tjerash Deschamps./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono