“Mbahet peng Jak Prenga”: Dalin pamjet e operacionit të RENEA-s në Shijak

14:47 | 27/01/202014:470

RENEA rrethoi kompleksin “Golden” gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm në Shijak pasi dyshohet se aty mbahej peng 49 vjeçari Jak Prenga që u rrëmbye disa ditë më parë në Kamzë.

Kompleksi i përket vëllezërve Emiljano dhe Altin Hajri, të cilët janë të arrestuar në Itali për trafi lëndësh narkotike.

Abcnews.al ka siguruar pamje të operacionit të RENEA ku duken blindat dhe furgonat që e kanë rrethuar kompleksin.

Burimet bëjnë me dije se deri më tani është ndaluar një person pasi në kompleks është kapur arsenal armësh, ndërsa vijojnë kërkimet për personin e rrëmbyer pasi dyshohet se mbahet në zonë.

Policia dyshon se pengmarrje e tij ndodhi për shkak të prishjes së pazareve të drogës.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono