Mazniku hedh poshtë akuzat e PD-së

22:36 | 31/08/201922:360

Pas akuzave të Partisë Demokratike, ka reaguar nënkryetari i Bashkisë së Tiranës Arbian Mazniku. Ky i fundit është shprehur se akuzat nuk janë të vërteta. Sipas nënkryetarit, në Barcelonë është mbajtur ceremonia e dhënies se çmimeve “European Prize for Urban Public Space”, ku sheshi “Skënderbej” fitoi çmimin e parë.

“Kompania fituese mori përsipër të mbulojë shpenzimet për grupin nga Shqipëria, duke mos shpenzuar fonde publike të Bashkisë së Tiranës për një çmim që i jepej si Bashkisë, si kontraktorit për realizimin”, sqaroi Mazniku.

Partia Demokratike ka akuzuar nënkryetarin e Bashkisë së Tiranës se pranoi t’i paguheshin në Spanjë hotele luksoze, nga një firmë që fiton rregullisht pjesën dërrmuese të tenderave publike të kryeqytetit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono