Mavraj kërkon përqendrim për ndeshjet e Europianit, Lenjani optimist

16:30 | 30/05/201916:300

Mërgim Mavraj dhe Ermir Lenjani do të jenë sërish pjesë e Kombëtares, pasi munguan në ndeshjet e fundit. Kapiteni kërkon përqëndrim për sfidat e Europianit, ndërsa Lenjani shprehet optimist.

Rikthimet janë të rëndësishme, sidomos dy prej tyre. Kombëtarja do të ketë sërish Mërgim Mavrajn, kapitenin e saj, edhe pse jo për ndeshjen e parë ndaj Islandës.

Kartoni i kuq ndaj Skocisë, bëri që të dënohej 3 ndeshje, ndaj në dispozicion do të jetë vetëm ndaj Moldavisë.

Fillimisht, mbrojtësi shprehet i habitur me ndryshimet, pas një mungese prej 2 ndeshjesh.

Mavraj ishte pjesë e ekipit që dështoi në Ligën e Kombeve.

A mbetet shpresë tani?

Rikthim i vërtetë Ermir Lenjani, që ishte betuar se nuk do të kthehej në kombëtare, sa të ishte trajner Panuçi.

Lenjani jep një gjykim për ndeshjet që e presin kombëtaren.

Shqipëria luan në Islandë në 8 qershor, ndërsa në 11 pret Moldavinë në “Elbasan Arena”, përballje të eleminatoreve të Europianit. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono