Mavraj feston në Gjermani, Broja e bën “sefte” me Chelsea U23

15:29 | 02/11/201915:290

Mërgim Mavraj ka dalë me kokën lart nga fusha e blertë sot. Kapiteni i kombëtares shqiptare ishte titullar, si zakonisht, me Greuther Furth, që mposhti me rezultatin 3-1 ekipin e Darmstadt. Një fitore me shumë vlera për skuadrën e Mavrajt, që vijon të ngjitet në renditje.

Në tre takimet e fundit Greuther Furth ka marrë shtatë pikë dhe tashmë pozicionohet në vendin e pestë. Mavraj ishte një nga pikat kyçe të fitores së sotme, ndërkohë që nuk kishte çfarë të bënte në golin e pësuar nga skuadra e tij.

Paraqitje pozitive edhe për sulmuesin Armando Broja, i cili ka dhënë Chelsea U23 fitoren me në shtëpi ndaj Blackburn Rovers, duke shënuar golin e parë në Premier League 2.

Shtatlarti zbriti në fushë në të 56′ dhe rreth 20 minuta më vonë realizoi golin që e vulosi rezultatin në 2-1. Skuadra e dytë e londinezëve vijon rrugëtimin i pamposhtur, duke u renditur në vendin e parë pas 6 fitoreve dhe tre barazimeve. /abcnews.al

Broja duke festuar golin e parë me Chelsea U23

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono