Mavraj drejt largimit nga skuadra e Ingolshtad

13:04 | 15/06/201913:040

Mbrojtësi shqiptar Mërgim Mavraj është drejt largimit nga skuadra e Ingolshtad. 33 vjeçari pritet të ndryshojë ngjyrat e fanellës, por jo kampionatin.

Rrëzimi i skuadrës gjermane të Ingolshtad në kategorinë e tretë mund të sjellë largimin e mbrojtësit shqiptar Mërgim Mavraj. 33 vjeçari nuk pranon të luajë në një ligë tepër inferiore dhe largimi është i pashmangshëm dhe vetëm çështje kohe. Aventura e Mavrajt te skuadra gjermane pritet të marrë fund pas vetëm gjashtë muajve. Destinacioni i ardhshëm i qendër mbrojtësit pritet të jetë Grojte Furth pasi admirohet nga drejtuesit e skuadrës. Për Mavrajn do të ishte një rikthim tek kjo skuadër pasi ka mbajtur veshur fanellën për tre sezone ku dhe spikati si futbollist. Mbrojtësi i Kombëtares ka një eksperiencë të madhe në kampionatin gjerman ku ka luajtur për 13 sezone me radhë, ndërkohë që vitin e kaluar pati një aventurë të shkurtër tek Aris në kampionatin grek. Gjermani mbetet destinacioni i preferuar i kapitenit të Kombëtares kuq e zi ndaj dhe konfirmimi në këtë kampionat është formal. /ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono