Matematika e gjirokastritëve, Dada: Luftëtari qëndron në Superiore

22:46 | 20/01/202022:460

Artur Dada, zëvendëspresident i Luftëtarit dhe drejtor sportiv i bluzinjve, i ftuar në emisionin “Pressing” në ABC News, është i bindur se gjirokastritët do të qëndrojnë mes 10 skuadrave të mira në vendin tonë.

“Luftëtari edhe sezonet e tjera ka qenë e shkëputur pas dy fazave të para, por ka treguar se di ta marrë veten në fazën e tretë dhe të katërt. Nuk jemi të dorëzuar. Jemi të bindur që do të qëndrojmë në Superiore”, u shpreh Dada fillimisht në emision.

Luftëtari renditet në vendin e parafundit në klasifikim dhe Skënderbeu ka dhjetë pikë më shumë. Një diferencë e madhe me korçarët, por në Gjirokastër besojnë. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono