Masat për vitin e ri mësimor, Tola: Nga e hëna policia afër shkollave

15:50 | 15/09/201915:500

Nisja e sezonit të ri shkollor 2019 – 2020, ka angazhuar një numër të lartë të efektivëve të policisë rrugore, të rendit publik dhe të policisë Bashkiake.

Plani i hartuar sipas kreut të policisë Rrugore, Mitat Tola ka qenë për menaxhimin e trafikut dhe rritjen e sigurisë pranë shkollave e institucioneve të tjera arsimore.

Fokusi nuk do të jetë vetëm kryeqyteti por, edhe qytetet e tjera urbane që kanë një dendësi të lartë të qarkullimit të automjeteve afër shkollave.

Sipas Tolës, do të ndëshkohen maksimalisht ato prindër, të cilët udhëtojnë më fëmijët nën moshën 12 vjeç dhe nuk kanë në përdorim sistemin e fiksimit për të miturit.

Në fund Mitat Tola theksoi se, për shkak masave të marra nga policia rrugore ka pasur një ndërgjegjësim nga drejtuesit e automjeteve, duke ulur dënimit për personat që drejtojnë mjetin në gjendje të dehur. /ABC News Albania 24/7

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono