Masat e Bashkisë për parandalimin e zjarreve gjatë verës

13:18 | 08/07/2018

Bashkia e Tiranës ka nisur organizimin për marrjen e masave parandaluese për zjarret, gjatë muajve të nxehtë të vitit! Prefektja e qarkut, zyrtarë të bashkisë, të zjarrfikësve etj, kanë nisur takimet me drejtuesit e njësive administrative, kryepleqtë e banorët për informimin dhe sensibilizimin ndaj rrezikut të këtij fenomeni. Ndjekim intervistën e Viol Xhafaj me Erind Bejkon, drejtor i objekteve të bashkëpronësisë pranë Bashkisë së Tiranës./abcnews.alRreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono