Masakra e Vlorës/Flet i afërmi i familjes për ABC News

20:22 | 10/08/2018

Pas masakrës së Vlorës ku mbetën të vrarë 8 persona dy vëllezërit Azem Zykaj 45 vjeç, Besim Zykaj 43 vjeç, bashkëshortet e tyre Aferdita Zykaj 42 vjeçe Vasilika Zykaj vjeçe, prindërit e tyre Demir Zykaj 75 vjeç, Perije Zykaj 72 vjeçe dhe fëmijët Sara Zykaj 16 vjeç dhe Ledion Zykaj 8 vjeç, ngjarja vazhdon të hetohet.

Në një deklaratë për ABC News i afërmi i familjes Zyka shprehet se nuk kishin dëgjuar probleme të mëparshme dhe nuk kishin dëgjuar gjëra të dyshimta për shëndetin mendor të autorit të vrasjes. Dyshohet se shkak për vrasjen të ketë qenë një konflikt i çastit./abcnews.al


Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono