Marsida Qatjes i marrin fëmijët, gjykata vendos detyrim paraqitje

15:22 | 17/10/201915:220

Prokuroria e Kavajës ka kërkuar detyrim paraqitje për Marsida Qatjen kurse shërbimet sociale në Bashki i kanë marrë në kontroll fëmijët. Ndryshe nga vendimi i gjykatës, djali dhe vajza tashmë do të qëndrojnë me babain e tyre dhe jo me nënën. 

Pak pasi zbriti shkallët e prokurorisë ku iu kërkua të paraqitej detyrimisht një herë në dy javë, Marsida Qatja i dha gji fëmijës në ambientet e Bashkisë. Punonjësit socialë ishin aty për të kontrolluar veprimet e saj.

Dy-vjeçari i cili ndodhej me nënën në banesë natën kur ndodhi përplasja me armë do të ketë kujdestari të përbashkët. Marsidën dhe prindërit e saj. Vendimi u mor nga drejtoria e shërbimit social e cila po monitoron situatën pas ngjarjes.

Lëvizja e zyrtarëve vendorë u bë menjëherë pasi ndodhi krimi. Ata shkuan në shtëpinë e Marsidës për të parë gjendjen e fëmijëve, duke menduar se aty ndodheshin të tre.

Në fakt djali 14 vjeç dhe vajza 10 vjeçe ishin tek babai i tyre, burri i pare i 30-vjeçares. Këtej e derisa çështja të marrë vendim përfundimtar, ata nuk do të qëndrojnë me nënën e tyre ashtu sikurse ka përcaktuar gjykata kur çifti u divorcua.

Nënës se tre fëmijëve, në shtëpinë e së cilës një burrë u vra dhe një polic u plagos tashmë i duhet të përballet më shumë telashe. Gjykata disa orë pas kërkesës së prokurorisë vendosi detyrim paraqitje për përshtatje të ambienteve për përdorim droge./ABC News Albania

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono