Marrëveshje mes Berlinit dhe Madridit për refuzimin e emigrantëve

15:00 | 08/08/201815:000

Negociatat mes Gjermanisë dhe Spanjës për dëbimin e menjëhershëm të refugjatëve në kufi, sidomos të atyre që kanë kërkuar azil në Spanjë, kanë përfunduar. Lajmi është konfirmuar për mediat nga zëdhënësja e Ministrisë së Brendshme gjermane, gjatë një konference për shtyp në Berlin. Emigrantët do të mund të dëbohen nga Spanja brenda 48 orësh, dhe vendimi do të hyjë në fuqi duke filluar që nga 11 gushti./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono