Marrëveshja e palëve për Reformën Zgjedhore, reagon Rama: Duhet përgëzuar ky rikthim

15:10 | 14/01/202015:100

Kryeministri Edi Rama, nuk ka vonuar të tregojë entuziazmin e tij, në lidhje me takimin surprizë, ditën e sotme, të 4 përfaqësuesve ndër- partiakë për Reformën Zgjedhore.

Duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut, shkruan Rama.

Sipas kryeministrit të gjitha rekomandimet e OSBE/ODIHR do të integrohen në ligjin zgjedhor.

“Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes, duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore, ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do integrohen në Ligjin Zgjedhor”, shkruan Rama./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono