Marrëveshja e detit, Kotzias: Kujdes me çështjet e politikës së jashtme

22:36 | 23/02/2018

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Kotzias, ka reaguar ndaj deklaratave të opozitës helene për marrëveshjen e detit me Shqipërinë, duke kërkuar më shumë përgjegjshmëri prej saj.

Duke iu përgjigjur deputetëve të partisë “Demokracia e Re”, Kotzias ka kërkuar që çështjet e politikës së jashtme të mos trajtohen si biseda kafeneje.

“Politika e jashtme greke duhet të ushtrohet me qartësi, përgjegjësi, seriozitet dhe efikasitet e jo përmes një komunikimi emocional”, ka thënë Kotzias. Ai i ka bërë thirrje opozitës që të riformulojë qartë qëndrimet e saj, në mënyrë që çështjes t’i jepet serioziteti i duhur./abcnews.al

Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono