Marquinhos pranë firmës, Verrattin e tërbon diçka

22:21 | 16/10/201922:210

PSG është vënë në lëvizje për të bindur të nënshkruajë kontratën e re qendërmbrojtësi Marquinhos. Brazilaini është nën kontratë deri në vitin 2022, por në klubin francez duan ta kenë mendjen të qetë dhe asnjë klub të mos e tentojë ne verë.

RMC raporton se ish-lojtari i Romës e ka një ofertë në tavolinë. Paga që do të përfitojë do të jetë më e lartë, ndërkohë që do të ketë edhe bonuse të shumta. Kontrata e re e ofruar ka një kohëzgjatje deri në vitin 2024.

VERRATTI – Mesfushori italian ka folur për RMC dhe ka vënë në dukje një dukuri të futbollit francez: ndaljen e lojës. “Në Francë e ndalojmë ndeshjen çdo 20 sekonda. Ndalojmë, ndalojmë, ndalojmë dhe ndalojmë.

Disa herë, në pjesën e parë të ndeshjes, nuk e nëse luajmë 15 minuta. Edhe për njerëzit që e shohin ndeshjen, ajo bëhet e ngadaltë”, ka deklaruar Marco Verratti për RMC. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono