Mark Zuckerberg pas Facebook ndërton “kutinë magjike”

11:17 | 29/04/201911:170

Mark Zuckerberg ka ndërtuar së fundmi një kuti me ngjyra të ndezura, që i vjen në ndihmë gruas së tij, Priscilla, të flejë më mirë gjatë natës ndërsa kujdeset për dy fëmijët e tyre.

CEO i Facebook, ka njoftuar në faqen e tij zyrtare të Facebook dhe Instagram, shpikjen e tij të fundit.

“Kutia e gjumit” lëshon një dritë shumë të zbehur, mes orës 6 dhe 7 të mëngjesit, kur zakonisht zgjohen vajzat e tyre të vogla.

Kutia nuk tregon orën, gjë që do të shkaktonte stres për gruan e tij, Priscilla, dhe do të prishte gjumin e saj, ka thënë sipërmarrësi miliarder i teknologjisë, në një post të Instagram & Facebook.

Ai shpjegoi se:

Meqë “gjeniu” nuk tregon kohën, nëse ajo zgjohet në mes të natës, ajo e di që mund të kthehet përsëri të flejë pa u shqetësuar për orën, deri tani, kjo ka funksionuar më mirë seç e prisja dhe Priscilla tani mund të flejë gjatë natës”.

Mark Zuckerberg e quajti pajisjen “Genius” dhe bëri me dije se, miqtë e tij e kanë mbështetur këtë shpikje të tij.

Më tej ai shkruan se në rast se ndonjë sipërmarrës dëshiron të hedhë në treg “Gjeniun” e tij, ai është i gatshëm të bashkëpunojë./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono