Marin Zaimi, studenti i mjekësisë rrëfehet për “Provokacija”

22:07 | 09/10/201822:070

I ftuari i tretë i kësaj puntate në “Provokacija” ishte Marin Zaimi, një student shqiptar që vazhdon studimet për mjekësi në Gjermani.

Zaimi tregoi për profilin e tij studimor dhe pasionin e madh për fushën e mjekësisë. Sipas tij, mjekët duhet të dinë pak nga të gjitha.

“Zgjodha mjekësinë ndoshta nga subkoshienca ngaqë prindërit e mi janë mjekë është krijuar ideja e të qenit mjek si profesioni i vetëm që mund të bëja, por mbas 3 vjetësh që jam në Gjermani e kuptoj që kam bërë një zgjedhje të duhur. Është një profesion ku mund të ndihem i plotë dhe mund të shoh pak nga të gjitha shkencat.”

Në lidhje me eksperienën e tij më të bukur të përvojës gjermanike, Zaimi tregoi se vlerësonte mundësine për ta parë botën me një kënd tjetër.
Pas përfundimit të studimeve ai synon të kthehet në Shqipëri dhe të ketë një karrierë në atdheun e tij./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono