Maqedonia në “udhëkryq” për mandatin e Trajko Veljanovskit

17:16 | 24/02/201917:160

Kuvendi i Maqedonisë nuk ka caktuar ende një datë për shqyrtimin e kërkesës së gjykatës për miratimin e paraburgimit për deputetin e VMRO-së, Trajko Veljanovski. Partia në pushtet, LSDM ka deklaruar se baza për thirrjen e një seance plenare ekziston, por komisioni i posaçëm nuk ka ende një qëndrim për heqjen e imunitetit të Veljanovskit. Pas dy ditë debat, Komisioni për çështjet e rregullores, mandatit dhe imunitetit mbylli diskutimet me 4 vota pro dhe 4 kundër në lidhje me heqjen e imunitetit të Veljanovskit. Në momentin e votimit mungoi deputeti i BDI-së Agim Shaqiri, i cili do të mund të kishte bërë diferencën. Tani topi është në fushën e Kuvendit./abcnews.al

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono