“Mane duhet të largohet nga Liverpool, është më i mirë se Messi dhe Neymar”

16:46 | 17/01/202016:460

Sadio Mane la Southampton verën e vitit 2016 për t’u transferuar te Liverpool dhe nga ai moment është kthyer në një lojtar të mrekullueshëm. Rritja e tij nën drejtimin e Klopp është shumë e madhe dhe së fundi fitoi “Topin e Artë” të Afrikës.

Mady Toure është themeluesi i akademisë së futbollit në Senegal nga e cila doli 27-vjeçari. Ai e njeh mirë yllin e “The Reds”, për të cilin ka një këshillë. Fjalët e tij nuk do i pëlqejnë tifozëve të Liverpoolit, teksa Traore beson se Messi dhe Neymar nuk janë më të mirë se Mane.

Sadio më ka thënë që dëshiron të bëhet një nga futbollistët më të mirë në botë. Besoj se ia ka dalë, por ka ardhur momenti që të largohet nga Liverpool. Ka ardhur momenti të hedhë një hap para, të transferohet te Barcelona ose Real Madrid. E njoh që kur ishte fëmijë. Sot diskutojmë për Messin dhe Neymar, por sinqerisht nuk e besoj se këta lojtarë janë aq të aftë sa Mane“, përfundon ish-trajneri i tij. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono