Mandzukic i larguar, Juventusi “piketon” një talent holandez
Mario Mandzukic

12:48 | 17/11/201912:480

Juventusi do të bëjë lëvizje në merkato dhe nga bardhezinjtë pritet që në janar të largohet sulmuesi Mario Mandzukic. Kroati nuk ka luajtur asnjë ndeshje në kampionat dhe po stërvitet për të qenë gati për aventurën e re.

Durimi i ka përfunduar dhe zgjidhja e vetme për të pritet të vijë nga merkato. Sulmuesi kërkon të transferohet te Manchester United, që e tentoi edhe në verë. Gjithsesi në fund Mandzukic mbeti pjesë e bardhezinjve.

Ndërkohë Tuttosport raporton se së fundmi bardhezinjtë po provojnë t’i marrin një prej lojtarëve të rinj “Djajve të kuq”. Sulmuesi 19-vjeçar, Tahith Chong, nuk ka pranuar të rinovojë me United dhe në verë largohet si lojtar i lirë.

Holandezi po kërkohet nga disa klube, me Juventusin që mendohet se ka përparësi për ta marrë atë me parametro zero, me shpresën që do të përsëritet rasti i Paul Pogba, i cili la United për torinezët dhe shpërtheu në Serie A. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono