22:15 | 03/05/2018

Kreu i grupit parlamentar demokrat Edmond Spaho i ftuar në Mbrëmje në ABC News ka folur për dorëzimin e mandatit të deputetit Sajmir Tahiri. Duke e konsideruar një farsë të radhës, Spaho thotë se kjo është një lojë e Ramës dhe Tahirit për të mbrojtur njëri tjetrin.

“Për ne është farsa e radhës, një lojë që ndërmarrin Rama e Tahiri për të mbrojtur njëri- tjetrin”.

Sipas Spahos ajo që e detyroi të ndërmerrte këtë hap ka të bëjë me zhvillimet jashtë vendit dhe konkretisht me vizitën e Ramës në Berlin. /abcnews.al
Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono