Mancini: Atalanta do të vuajë në Champions, Interi kualifikohet

23:14 | 20/09/201923:140

Trajneri i Italisë, Roberto Mancini, ka folur sot për mediat sa i takon ekipeve italiane në Champions League. Strategu i “Axurrëve” tha se Interi do të kualifikohet nga faza e grupeve, ndërsa Atalanta do të ketë shumë probleme.

“Champions League është një kompeticion me shumë komplekse. Atalanta do ta ketë të vështirë të përshtatet. Është hera e parë që skuadra e Gasperinit merr pjesë në këtë kompeticion dhe kjo gjë është një minus i madh për ta.

Interi, Juventusi dhe Napoli nuk do të kenë asnjë problem. Mendoj që këto tri skuadra do të kualifikohen për në fazën me eliminim direkt. Gjithsesi, Champions mbetet Champions dhe surprizat në këtë kompeticion, dihen nga të gjithë”, përfundoi Mancini./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono