Manchester United me mungesa “big”, Solskjaer në hall

20:32 | 16/10/201920:320

Manchester United konfirmon mungesën e dy ‘yjeve’ të ekipit, Paul Pogba dhe David De Gea për klasiken angleze këtë fundjavë kundër Liverpool-it. Solskjaer do ti duhet ti bëjë llogaritë pa dyshen e titullarëve kundër kryesuesve të Klopp.

Francezi u dëmtuar para se të fillonin ndeshjet e kombëtareve kurse spanjolli u dëmtua të martën në mbrëmje në sfidën kundër Suedisë. De Gea kërkoi zëvëndësimin pasi nuk mundte ta vazhdonte sfidën.

Në mungesë të tyre duket se Sergio Romero do të debutojë për hërë të parë në ‘Old Trafford’ për këtë sezon. Ndërsa për Pogba është balotazhi mes Scott McTominay dhe Nemanja Matic për një vend titullari. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F
Kontakt

Telefono